---
date: 2026-01-26
title: "Oddlygood® Soygurt 1 kg puolukka-vanilja"
description: "Muumilaaksossa jokainen otus saa olla oma itsensä, ja myös Oddlygood®-tuotteiden äärelle mahtuvat kaikenlaiset kaverit: Sekasyöjät, uteliaat ja vegaanit – pörröiset, sileät ja karheat. Maista herkullinen yhdistelmä kirpeää puolukkaa ja lempeää vaniljaa, Suomessa valmistettuna. Nauti kanssamme omalla tyylilläsi!"
Product name: "Oddlygood® Soygurt 1 kg puolukka-vanilja"
Sales lot: "6 KPL"
Country of origin: "Suomi"
Country of production: "Suomi"
Producer:
  - "Valmistuttaja/Tillverkad för: Oddlygood Ltd"
Pakkauskoot:
  - title: "tölkki"
    url: "https://www.oddlygood.com/fi/tuotteet/oddlygood-soygurt-puolukka-vanilja/"
    active: true
---

# Oddlygood® Soygurt puolukka & vanilja



---

# Tuotetiedot

## Ravintosisältö

### Nutrition (per 100 g)

|  |  |
| --- | --- |
| Energia kJ | 340 kJ |
| Energia kcal | 81 kcal |
| Rasva | 2.1 g |
| — josta tyydyttynyttä | 0.3 g |
| Hiilihydraatit | 11 g |
| — josta sokereita | 8.7 g |
| Ravintokuitua | 1.8 g |
| Proteiini | 3.8 g |
| Suola | 0.09 g |

### Composition information (in 100 g)

|  |  |
| --- | --- |
| Rasvapitoisuus | 2.1 % |

### Vitamins (in 100 g)

|  |  |
| --- | --- |
| D-Vitamiinia | 1.0 µg (20 %*) |
| Riboflaviinia | 0.21 mg (15 %*) |
| B12-vitamiinia | 0.4 µg (16 %*) |

### Minerals (in 100 g)

|  |  |
| --- | --- |
| Kalsiumia | 120 mg (15 %*) |
| Jodia | 22.5 µg (15 %*) |


* Osuus päivän saantisuosituksesta.

## Ingredients causing allergies and intolerances

- Soijapavut ja soijapaputuotteet

## Product contains

- maissia
- vaniljaa/vanilliinia

## Ingredients

vesi, kuorittu soijapapu* 10 %, sokeri, puolukkasose 5 %, puolukkatäysmehu 1,8 % (tiivisteestä), tärkkelys, muunnettu tärkkelys, kalsium, aromit, punajuuritäysmehutiiviste, suola, happamuudensäätöaine (natriumsitraatit), jauhettu vaniljatanko, vitamiinit (riboflaviini (B2), B12, D2), jodi, hapate.

## Storage information

Säilytettävä +2 – +8 °C:ssa. Säilyy avattuna jääkaapissa 3–4 päivää.

## Packaging recycling instructions

Huuhtele ja litistä. Kierrätä tölkki kartonkina.