---
date: 2025-04-21
title: "Oddlygood® vähäsokerinen Soygurt 750 g mango & persikka"
description: "Oddlygood® Low sugar Soygurt® mango & peach on ihanan raikas välipala, joka sisältää vähän sokeria ja paljon hedelmää! Suomessa valmistettu, vegaaninen, gluteeniton ja kaiken lisäksi proteiinin lähde. Sydänmerkkikin löytyy. Siis toisin sanoen hillittömän hyvä välipala. Ja onhan nyt mango ja persikka sellainen makuyhdistelmä, joka saa päivän paistamaan risukasaankin. Lusikoi sellaisenaan, tuunaa lempilisukkeillasi tai surauta smoothien joukkoon. Valmistettu pohjoisamerikkalaisista soijapavuista, joiden alkuperä on taattu. Maista ja ihastu!"
Product name: "Oddlygood® vähäsokerinen Soygurt 750 g mango & persikka"
Sales lot: "6 KPL"
Country of origin: "Suomi"
Country of production: "Suomi"
Producer:
  - "Valmistuttaja/Tillverkad för: Oddlygood Ltd"
Pakkauskoot:
  - title: "750 g tölkki"
    url: "https://www.oddlygood.com/fi/tuotteet/oddlygood-vahasokerinen-soygurt-mango-persikka/"
    active: true
---

# Oddlygood® vähäsokerinen Soygurt mango & persikka



---

# Tuotetiedot

## Ravintosisältö

### Nutrition (per 100 g)

|  |  |
| --- | --- |
| Energia kJ | 278 kJ |
| Energia kcal | 66 kcal |
| Rasva | 2.0 g |
| — josta tyydyttynyttä | 0.2 g |
| Hiilihydraatit | 7.1 g |
| — josta sokereita | 4.7 g |
| Ravintokuitua | 2.1 g |
| Proteiini | 3.9 g |
| Suola | 0.08 g |

### Composition information (in 100 g)

|  |  |
| --- | --- |
| Rasvapitoisuus | 2.0 % |

### Vitamins (in 100 g)

|  |  |
| --- | --- |
| D-Vitamiinia | 1.0 µg (20 %*) |
| Riboflaviinia | 0.21 mg (15 %*) |
| B12-vitamiinia | 0.4 µg (16 %*) |

### Minerals (in 100 g)

|  |  |
| --- | --- |
| Kalsiumia | 120 mg (15 %*) |
| Jodia | 22.5 µg (15 %*) |


* Osuus päivän saantisuosituksesta.

## Ingredients causing allergies and intolerances

- Soijapavut ja soijapaputuotteet

## Product contains

- maissia
- vaniljaa/vanilliinia

## Ingredients

vesi, mangosose 17 %, kuorittu soijapapu* 10 %, persikkasose 2,0 %, sokeri, tärkkelys, muunnettu tärkkelys, kalsium, aromit, suola, happamuudensäätöaine (natriumsitraatit), säilöntäaine (kaliumsorbaatti), vitamiinit (riboflaviini (B2), B12, D2), jodi, hapate.

## Storage information

Säilytettävä +2 – +8 °C:ssa. Säilyy avattuna jääkaapissa 3–4 päivää.

## Packaging recycling instructions

Huuhtele ja litistä. Kierrätä pakkaus kartonkina.