---
date: 2024-10-11
title: "Oddlygood® viipaleet e140 g gouda flavour"
description: "Oddlygood® viipaleet ovat järisyttävän herkullinen kasvipohjainen vaihtoehto leivän päälle. Käytä kuten juustoa! Goudan makuiset viipaleet sulavat kauniisti myös lämpimiin leipiin ja toasteihin. Kaikki Oddlygood® viipaleet, raasteet ja palat ovat kasviperäisiä ja valmistetaan ilman palmuoljyä. Tuotteet sopivat vegaaniseen ruokavalioon."
Product name: "Oddlygood® viipaleet e140 g gouda flavour"
Sales lot: "8 KPL"
Country of origin: "Suomi"
Country of production: "Suomi"
Producer:
  - "Valmistuttaja/Tillverkad för: Oddlygood Ltd"
Pakkauskoot:
  - title: "140 g rasia"
    url: "https://www.oddlygood.com/fi/tuotteet/oddlygood-viipaleet-gouda-flavour/"
    active: true
---

# Oddlygood® viipaleet gouda flavour



---

# Tuotetiedot

## Ravintosisältö

### Nutrition (per 100 g)

|  |  |
| --- | --- |
| Energia kJ | 1213 kJ |
| Energia kcal | 292 kcal |
| Rasva | 23 g |
| — josta tyydyttynyttä | 15 g |
| Hiilihydraatit | 19 g |
| — josta sokereita | 0 g |
| Proteiini | 1.1 g |
| Suola | 1.5 g |

### Composition information (in 100 g)

|  |  |
| --- | --- |
| Rasvapitoisuus | 23 % |

### Vitamins (in 100 g)

|  |  |
| --- | --- |
| D-Vitamiinia | 4.0 µg (80 %*) |
| Riboflaviinia | 0.9 mg (64 %*) |
| B12-vitamiinia | 1.7 µg (68 %*) |

### Minerals (in 100 g)

|  |  |
| --- | --- |
| Kalsiumia | 120 mg (15 %*) |
| Jodia | 87.0 µg (58 %*) |


* Osuus päivän saantisuosituksesta.

## Ingredients causing allergies and intolerances


**Might include**

- Maito ja maitotuotteet (ml.laktoosi)

## Ingredients

Vesi, muunnettu tärkkelys, kookosrasva, rapsiöljy, tärkkelys, suola, hiivaproteiini, happamuudensäätöaine (sitruunahappo), pihlajanmarjauute, aromi, kalsium, perunaproteiini, hiivauute, väri (karotenoidit), vitamiinit (riboflaviini (B2), B12, D2) ja jodi. 
Saattaa sisältää pieniä määriä maitoa.

## Storage information

Säilyy avaamattomana alle +8 °C:ssa vähintään pakkauksessa merkittyyn päivään.

## Packaging recycling instructions

Kierrätä pakkaus muovina.